Okolice


W odległości 500 m od domu znajdują się Termy Podhalańskie- to zaledwie kilka minut piechotą!!!

Blisko jest również do Wzgórza Ranisberg - polecamy każdemu ścieżkę na szczyt, gdzie postawiono krzyż na pamiątkę 500-lecia bitwy pod Grunwaldem.

Dla zainteresowanych krótki opis naszej miejscowości:

Bańska Niżna to jeden z ośrodków Kotliny Podhalańskiej. Turystów do Bańskiej przyciągają dobra kultury wpisane do rejestru zabytków, jest to m.in. zabytkowa Kuźnia, a ponadto liczne rezerwaty i pomniki przyrody np. Skałka Rogoźnicka, rezerwat przyrody nieożywionej, grodzisko średniowieczne i ruiny zamku z przełomu XIII/XIV wieku, nazywane przez miejscowych "Kocim Zamkiem".

Bańska Niżna to miejscowość, w której nikt nie zazna nudy niezależnie od pory roku. Latem popularne są górskie wycieczki rowerowe po rozlicznych szlakach turystycznych. Okoliczne lasy zachęcają do pieszych wędrówek. Zimą natomiast panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, w szczególności narciarstwa biegowego.  Szlak Papieski, o którym nie można zapomnieć, wiedzie od zakopiańskich Krzeptówek poprzez Bańską Niżną, aż do Ludźmierza. Dla odwiedzających z pewnością ciekawym doświadczeniem będzie też udział w corocznych świętach i zabawach odbywających się w Bańskiej.  W styczniu odbywa się tu Parada Gazdowska. Zaś na ostatnią sobotę karnawału przypada Konkurs Potraw Regionalnych.

Ponadto w naszej okolicy:

-w pobliżu przystanek PKS, PKP

-blisko do przejścia granicznego ze Słowacją - Łysa Polana i Sucha Hora

-Zakopane

-NowyTarg

-blisko na szlaki turystyczne prowadzące na Spisz,  w Pieniny, na Babią Górę

-150m do przystanku autobusowego na Zakopiance

-200 m do rzeki Biały Dunajec,

-100m do lasu - grzyby, jagody.